Lazerinis valymas

Inovacija paviršių valyme

Lazerinis valymas tai saugumą užtikrinanti, švari ir patikima technologija įvairių medžiagų paviršių valymui. Naikina rūdis, dažus, laką ir kitus padengimus ar nuosedas. Taip pat lazerio pagalba galima naikinti oksidacijas ar dulkių nuosedas, nuriebalinti paviršius.

Kaip tai veikia?

Itin trumpi nanosekundiniai, šimtų tūkstančių vatų galios impulsai yra nukreipiami į valomo objekto paviršiuje esančius nešvarumus, kur jie yra suardomi. Teršalų absorbuota energija sukelia momentinį teršalų irimą kurių dalis išgaruoja, pavirsta dulkėmis arba išsiskaido dalelių lygmenyje. Iširusių medžiagų liekanos gali būti pašalinamos oro filtravimo sistema arba nuvalomos. Šis procesas kartojamas kol pasiekiama norima valomo objekto būklė. 

Lazerinio valymo taikymas

Automobilių pramonė

Lazerinis valymas yra plačiai taikomas automobilių gamybos bei remonto procesuose. Lyginant su standartiniais valymo metodais ši technologija pasižymi pranašu paviršiaus pažeidos lygiu. Lazeriu valomos įvairios sudėtingos metalų ir plastmasių formos, stiklo dalys. Automobilių pramonėje plačiai naudojamas variklio tarpinių, sankabos diskų lazerinis valymas. Taip pat populiariai naudojama ratlankių, durų, rėmų, aliumininių dalių ar virinimo siūlių valyme.

Aviacija ir laivyba

Lazerinis valymas turi daug privalumų orlaivių ir laivų gamyboje bei remonte. Naudojant lazerio šviesą galima lengvai pašalinti lako ar dažų dangą, nepažeidžiant termiškai bei mechaniškai jautrios pagrindo medžiagos. Lazerinio valymo sistemos gal būti naudojamos fiksuoto ploto bei itin plono sluoksnio dažų šalinimui, nepakenkiant smūgiams neatsparioms medžiagoms.

Aliuminis

Vienas dažniausių lazerinio valymo panaudojimų yra aliuminio plokščių bei dalių valymas ir apdorojimas. Lyginant su kitais standartiniais metodais lazerinė technologija neturi mechaninio bei terminio kontakto su medžiaga, todėl metalo paviršius išlieka nepažeidžiamas. Lazerinės technologijos nenaudoja jokių kenksmingų cheminių medžiagų, neteršia aplinkos, pasižymi patikimumu ir žemomis priežiūros bei darbo išlaidomis.

Dažų ir graffiti naikinimas

Lazerinės valymo sistemos naudojamos graffiti bei dažų sluoksnių naikinimui nepažeidžiant objekto struktūrinės medžiagos. Toks metodas puikiai tinka pastatų, skulptūrų restauravimui ar atnaujinimui.

Elektronika

Lazerinis valymas naudojamas laidų izoliacijos, dažų, klijų, lako ar kito padengimo sluoksnio šalinimui. Lazerines valymo sistemos taip pat naudojamos paviršių paruošimui prieš virinimą ar litavimą, anoduotų paviršių paruošimui, virinimo bei litavimo metu termiškai pažeistų paviršių valymui.

Maisto industrija

Kepimo skardos, pelėsiai, tepalai, nuosėdos bei konvejeriai gali būti lengvai valomi be chemijos ir mechaninio pažeidimo naudojant lazerinę technologiją. Lazerinės valymo sistemos puikiai tinka plokščių bei tekstūruotų kepimo formų, pagamintų iš įvairių metalų ar plastikų valymui. Valymas gali būti atliekamas ir gamybos proceso metu.

Metalai

Lyginant su įprastais valymo metodais, lazerinis valymas turi daug pranašumų šalinant metalų oksidacijas, terminio pažeidimo padarinius ar dažų sluoksnius. Lazerio šviesa neturi terminio ar cheminio poveikio pagrindinei medžiagai ir yra puikiai tinkama valyti itin didelio švarumo ir tikslumo reikalaujančius paviršius.

Plastikai, guma, liejimo formos

Lazerinio valymo technologijos naudojamos valyti plastikinėms bei guminėms dalims, padangoms ir jų gamybos formoms. Pagrindiniai šios technologijos privalumai –  kompaktiškumas, sudėtingų formų valymas fiziškai nepažeidžiant gaminio paviršiaus, patikimumas ir valymo greitis. Lyginant su smėliavimu ar sauso ledo valymų, lazerinių valymo sistemų eksploatavimo išlaidos yra labai žemos, o pats valymo procesas nėra triukšmingas bei kenksmingas aplinkai.

Restauravimas

Lazerinis valymas yra gerai žinomas ir plačiai taikomas sprendimas skulptūrų, tapybos darbų, pastatų fasadų, freskų restauravime. Nuosėdų ir purvo sluoksniai gali būti lengvai pašalinami nepažeidžiant kūrinio paviršiaus tekstūros net nuo paveikslo drobės, taip prikeliant suodžių ir dulkių nuosėdų paslėptas kūrinio spalvas antram gyvenimui. Kadangi lazerio šviesa nepaveikia paviršiaus nei chemiškai nei mechaniškai, šis būdas yra puikiai tinkamas skulptūrų ir kitų sudėtingų paviršiaus formų darbų restauravime.

Lazerinio valymo panaudojimas

Plastiko ir gumos liejimo formų valymas

Paviršių nuriebalinimas maisto pramonėje

Suvirinimo siūlių bei virinimo metu pažeisto paviršiaus valymas

Radioaktyvių paviršių neutralizavimas

Laidų izoliacijos šalinimas

Rūdžių bei dažų sluoksnių šalinimas

Metalo paviršių nuriebalinimas prieš suvirinimą

Lako, poliamidų ir kitų dangų šalinimas

Suodžių šalinimas
Pastatų, tiltų, skulptūrų ir paveikslų restauravimas

Dažų ir graffity valymas

Lazerinio valymo privalumai

 • Bekontaktė technologija – valomas paviršius nėra paveikiamas mechaniškai, termiškai ar chemiškai, todėl išsaugoma jos struktūra ir medžiaga, dėl to šis metodas yra tinkamas dirbant net su itin plonomis ar trapiomis medžiagomis.
 • Sausas valymas – priešingai nei smėliavime ar sauso ledo valymo procese, lazeriniame valyme nėra naudojamos brangios ir pavojų sukeliančios medžiagos bei nuodingi chemikalai, nėra išskiriami dideli kiekiai atliekų ir dulkių.
 • Tikslumas – tiksliai apibrėžtas bei keičiamas valymo linijos ilgis suteikia galimybę taikyti šią technologiją itin aukštos precizikos reikalaujančiose aplikacijose.
 • Švara – lazerinės sistemos neteršia aplinkos, bei turi aukštą energijos naudingumo koeficientą.
 • Valymo greitis – priklausomai nuo paviršiaus ir sistemos galios, galima pasiekti net iki dešimties kartų didesnį valymo greitį lyginant su standartiniais paviršių valymo metodais.
 • Greitas paruošimas darbui – sistema ir darbuotojas bus pilnai pasirengęs darbui greičiau nei per 5 minutes.
 • Mobilumas – lazerinė sistema neužima daug vietos ir yra lengva, todėl šią technologiją galima pritaikyti vietoms, kur sunkus priėjimas.

Lazerinis valymas

Šiai dienai vienas efektyviausių ir tvariausių paviršių valymo būdų, nesukeliantis pavojaus apdirbamam paviršiui, operatoriui ar gamtai.

 • Bekontaktis apdirbimas
 • Tikslumas
 • Patikimumas
 • Saugumas
 • Greitis
 • Švara

Kilo klausimų?

Užpildykite žemiau esančią kontaktinę formą ir mūsų komanda atsakys į visus iškilusius klausimus ir užklausas.