Miltelinis dažymas

Ilgaamžiškiausias metalo elementų dažymo metodas

Įvairių elementų dažymas milteliais, atliekamas be tirpiklių, naudojami tik sausi pigmentai ir rišamosios medžiagos.

Kaip tai veikia?

Pirmiausia yra parenkamas geriausias abrazyvas darbui atlikti, tai gali būti kvarcinis smėlis, trupintas stiklas, soda ir kiti. Didelio našumo oro kompresoriaus pagalba srautinio valymo agregate yra sukeliamas aukštas slėgis ir kartu su abrazyvu nukreipiamas į padavimo žarną. Didele jėga nukreiptas abrazyvas atsitrenkia į valomą paviršių taip atskeldamas paviršiaus padengimus ir antrines medžiagas. Srautinis valymas dažnai vadinamas kaip smėliavimas.

Miltelinio dažymo procesas

1. Valymas rūgštimi

Paruošiant paviršių yra būtina chemiškai nuvalyti visus senus padengimus ar dažus naudojant metileno chlorido tirpalą. Nuėmimo procesas gali užtrukti iki 30 min. Po to elementai yra išplaunami. Toliau dalys yra kaitinamos iki valandos laiko, kad būtų pašalinta gamybos procese naudojama chemija.

2. Smėliavimas​

Kai dalys nuvalomos rūgštimi, dalis nušveičiamos. Tai pašalina visus likusius dažus, antrinius ir paviršiaus rūdis. Taip pat sukuriama nežymi tekstūra, kad milteliai geriau prikibtų. Vietos, kurių negalima valyti, pvz., sriegiai, prieš smėliavimą yra užmaskuojami. Prieš dažymą paruošiame paviršių, kad geriau sukibtų su sudėtingais paviršiais kaip plastikas, kurie paprastai nėra dažomi.

3. Galutinis apvalymas

Po smėliavimo elementų paviršiai dažniausiai būną apdulkyję ar pasidengę nuvalyto paviršiaus purvais. Tam naudojame savo sukurta kokybės garanto procedūra, kurios metu visos dulkės ar purvai yra papildomai nuvalomi.

4. Miltelinis dažymas

Milteliniu būdu dažomi įvairių tipų elementai. Metalo elementai yra labiausiai paplitęs, tačiau taip pat galima dažyti medieną, plastiką, stiklą ir MDF. Dauguma plastikų išsilydo, kai yra kaitinami 200 C temperatūroje, todėl prieš dažant yra įvertinama ar medžiaga yra pakankamai patvari.

Kas dažniausiai dažoma?

Vartai, turėklai, tvoros

Dviračių rėmai

Ratai

Automobilių dalys

Važiuoklių elementai

Metalo konstrukcijos

Žemės ūkio įranga

Radiatoriai ir kt.

Dažniausiai kylantys klausimai

  • Kiek kainuoja? – visi projektai yra unikalūs, todėl negalime pateikti tikslios kainos. Atsiųskite mums el. laišką arba skambinkite, kad aptartume Jūsų poreikius ir mes greitai atsakysime pateikdami pasiūlymą.
  • Kiek laiko laikys? – miltelinis dažymas gali išlaikyti savo apdailą iki 15-20 metų, priklausomai nuo po priežiūros ir naudojimo po apdorojimo. Dėl atsparumo oro sąlygoms, korozijai ir cheminėms medžiagoms miltelinis dažymas yra patvaresnis nei kiti dažymo būdai. 
  • Spalvų pasirinkimas? – daugiausia tiekiame spalvas iš RAL diagramos, tačiau taip pat galime suderinti spalvas , jei pateikiate mums konkretų  pavyzdį. Bet kokios pasirinktinės spalvos nei mūsų siūlomos yra daromos už papildomą mokestį ir gali atidėti apdorojimo laiką.
  • Kokio dydžio elementus dažote? – dėka didelės kameros galime dažyti gaminius, kurių matmenys: 8000/2000/2000 mm.
  • Kokius elementus dažote? –milteliniu būdu, šiuo metuų, dažome tik METALINIUS paviršius – plienas, nerūdijantis plienas, aliuminis ir žalvaris yra dažniausiai dažomos medžiagos.
  • Papildomas dengimas? – bazinis / viršutinis sluoksnis nereikalingas miltelinio dažymo procesui užbaigti, tačiau jie naudojami dėl papildomos apsaugos. Mūsų gruntai rekomenduojami plieniniams paviršiams dėl jų antikorozinių savybių.

Kilo klausimų?

Užpildykite žemiau esančią kontaktinę formą ir mūsų komanda atsakys į visus iškilusius klausimus ir užklausas.